O firmie

GEO GLOBE POLSKA

Dwa pokolenia Właścicieli. Blisko 30 lat doświadczenia i ciągłego rozwoju.

W 1993 r. Zbigniew Kruk założył spółkę joint-venture z niemieckim partnerem, by z czasem przejąć w pełni firmę i wraz z córkami – Dobrochną Kochańską i Agnieszką Kruk – stworzyć firmę rodzinną, której celem jest dostarczanie rozwiązań w oparciu o produkcję z wykorzystaniem technologii termoformowania próżniowego.

W 2003 została zakupiona firma MIPLAST Sp. z o.o. – były Zakład Naukowo – Doświadczalny Nitron S.A., wraz z całym zapleczem. Tym samym produkcja została przeniesiona z Katowic do Mikołowa, gdzie nieustannie rozwijany jest park maszynowy oraz zaplecza do produkcji, obróbki, montażu.

W drodze rozwoju, w wyniku dwóch lat zaawansowanych badań, prowadzonych we własnym laboratorium, został wprowadzony na rynek nasz sztandarowy produkt – geosiatka komórkowa GEOMAXX(R). Oferta kolejnych rozwiązań dla branż takich, jak budownictwo, infrastruktura, architektura zieleni jest wciąż rozwijania.

Zgodnie z ideą „zero waste” – nie zapominając o środowisku naturalnym – przetwarzamy odpady z produkowanych detali, wykorzystując własną linię do recyklingu.

ZARZĄD FIRMY

Jesteśmy firmą rodzinną, zarządzaną przez dwa pokolenia właścicieli.
123

DOBROCHNA KOCHAŃSKA

Właściciel, Prezes Zarządu

ZBIGNIEW KRUK

Właściciel, Prokurent

WSZYSTKO NA MIARĘ

Postawiliśmy sobie za cel, aby oferować rozwiązania skrojone na miarę potrzeb naszych klientów. Cechuje nas szybka i sprawna sprzedaż, poprzez indywidualne podejście do każdego klienta. Utrzymujemy także dbałość o najwyższe standardy jakości, dzięki własnemu laboratorium oraz działaniu w oparciu o światowe standardy, w czym od 2005 roku wspiera nas utrzymywana certyfikacja wg norm ISO 9001 oraz ISO 14001. Klienci bardzo doceniają wysoki poziom naszych usług i produktów.

PARK MASZYNOWY

Posiadamy m.in. kilkanaście maszyn do termoformowania próżniowego (w tym jedną z najnowocześniejszych termoformierek – typu Twin Sheet) oraz centra obróbcze, sterowane numerycznie. Wewnątrzzakładowa produkcja form in obróbka mechaniczna gotowych elementów na obrabiarkach CNC uniezależnia nas od poddostawców. Własna linia do recyklingu pozwala nam pozyskiwać surowiec, z którego – w drodze ekstruzji – sami produkujemy płyty ABS oraz HDPE na niektóre potrzeby naszych klientów, a także ofertujemy na sprzedaż przemiał.

PRODUKTY WŁASNE

Oprócz dostarczania dedykowanych rozwiązań, posiadamy również paletę produktów własnych. Są to m.in. GEOSIATKA KOMÓRKOWA (geosyntetyk do umacniania podłoży, stabilizacji gruntów), PŁOTKI OCHRONNO-NAPROWADZAJĄCE (ogrodzenia – bariery ochronne dla herpetofauny, pomagające chronić małe zwierzęta przy drogach), POJEMNIKI TRÓJPAK (system opakowań zwrotnych na potrzeby logistyki), POJEMNIKI EKO-LAMP (ekologiczne kontenery do składowania oraz transportu zużytych świetlówek i lamp wysokoprężnych).

ZERO WASTE

Dbałość środowisko naturalne jest dla nas istotna, dlatego odpowiedni park maszynowy, w którego skład wchodzą m.in. młynki do mielenia tworzyw oraz własna linia do recyklingu, pozwala nam przetwarzać odpady z produkowanych detali, które są wtórnie wykorzystywane przez nas lub przez odbiorców zewnętrznych, dzięki czemu działamy w duchu koncepcji „zero waste”.
pl_PLPolish
Scroll to Top