termoformowanie krok po kroku

Krok po kroku przez termoformowanie – na co zwrócić uwagę?

Osłona, taca, specyficzny element z tworzywa sztucznego? Zadbamy by Twoja idea się urzeczywistniła od pomysłu do gotowego produktu dzięki termoformowaniu
próżniowemu. Termoformowanie próżniowe nie ma dla nas tajemnic, jednak wiemy, że dla Ciebie jest środkiem, sposobem do wykonania elementu, który stanowi większą całość projektu. Rozumiemy ten proces i przeprowadzamy Cię w nim krok po kroku.

Jak projektujemy i wykonujemy elementy?

Na terenie naszej firmy, na ponad 6 ha powierzchni znajduje się kilka hal produkcyjnych. Wyspecjalizowaliśmy się w kompleksowej obsłudze, która obejmuje wykonywanie wysokiej jakości elementów w technologii termoformowania próżniowego tworzyw sztucznych. Ale wykonanie, produkcja elementu jak taca, osłona to tylko jeden etap. 

Niemniej istotne jest dla nas wsparcie klienta w doborze materiałów i właściwe zaprojektowanie geometrii elementu. Następnie wykonanie wszystkich niezbędnych narzędzi służących produkcji. W ślad za tym pojawiają się prace przygotowawcze obejmujące wykonanie form, uchwytów CNC, uchwytów montażowych i dedykowanych rozwiązań transportu międzyoperacyjnego i pakowania.

Co zyskasz pracując z nami?

 1. Minimalizujemy ryzyko produkcji

Klientom zapewniamy kompleksową usługę, co jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż Twój projekt trafia do jednej firmy, prowadzi Cię w nim opiekun, doradca krok po kroku. Jest to wygodne, ale i przyjazne czasowo, skracamy proces produkcji choćby projektując narzędzie na terenie własnego zakładu. Współpracując z jednym partnerem minimalizujesz ryzyko błędów, które wynikają z wieloetapowej komunikacji pomiędzy różnymi firmami. Wystarczy, że mają różne standardy, inaczej pojmują odchylenia i produkcja może się wydłużać lub komplikować.

 1. Bezkompromisowa jakość wykonania

Jesteśmy bardzo wymagający i wciąż się doskonalimy. Prowadząc prace badawczo-rozwojowe opracowaliśmy technologie produkcji, które pozwalają wytworzyć z tworzyw termoplastycznych osłony stabilne wymiarowo. Uzyskujemy korzystne parametry, jak wysoką sztywność poprzez zastosowanie struktur zaprojektowanych w wyniku analiz inżynierskich. Nie tylko tworzywo, ale przede wszystkim know-how specjalistów pozwala na bezkompromisową jakość. Sami siebie sprawdzamy i robimy to wnikliwie, pozwala na to specjalistyczny sprzęt – ramię pomiarowe, które wyłapuje wszelkie odchylenia od norm.

 1. Zadbasz o dobre dziś – ekologicznie

Przez 30 lat wiele projektów nauczyło nas działać mądrze, z poszanowaniem ekonomii i ekologii. Nie marnujemy. Nasze procesy produkcyjne projektujemy zgodnie z koncepcją „cradle to cradle” czyli gospodarką obiegu zamkniętego. Ekologiczne wytwarzanie produktów tego typu zaczyna się od planowania procesu produkcji. Elementy są tworzone w taki sposób, aby można było bez trudu odzyskać z nich jak najwięcej surowców do ponownego wykorzystania. Wszelkie powstające w ramach procesu obrzeża, pozostałości o frezowaniu nadają się do recyklingu. 

 1.  Zyskasz lepsze jutro – recykling

Odpowiednio dobrane materiały, bezkompromisowy proces produkcji powoduje, że pod naszym dachem powstają elementy wysokiej jakości, które służą wiele lat klientom, z powodzeniem realizując funkcje użytkowe. Co jednak, gdy dany komponent zostanie wycofany z użytkowania? Nasze osłony po demontażu mogą być rozdrobnione i z powodzeniem wykorzystane w nowym produkcie. W trosce o środowisko i wspólną przyszłość idziemy nawet o krok dalej – oferujemy odkup elementów po zakończeniu cyklu życia. 

Wszystkie elementy wyprodukowane z tworzyw sztucznych w ramach naszych nowych technologii będą w 100% nadawały się do całkowitego przetworzenia po zakończeniu cyklu życia i zmniejszenie śladu węglowego.

Czy Twój dostawca to potrafi? Te cztery argumenty pokazują nasze podejście do termoformowania próżniowego. W Twoim projekcie także wykażemy się wiedzą i zaangażowaniem w kwestie jakości, rzetelności i ekologii. Wiemy jednak, że każdy projekt jest inny, dlatego porozmawiaj z naszym doradcą o swoich potrzebach.

Obserwuj nas w mediach społecznościowych


Może Cię zainteresować również:

 • Jak powstaje geosiatka komórkowa?
  Odkryj rozwiązanie, które w prosty, ekologiczny i relatywnie tani sposób zapewnia wzmocnienie podłoża. O czym mowa? Oczywiście o geosiatce komórkowej, której wyróżnikiem jest unikalna konstrukcja, pozwalająca na wykorzystanie nawet niskiej jakości kruszyw, jako materiału zasypowego. Efekt? Znaczące obniżenie kosztów całej inwestycji budowlanej! To jednak nie koniec wszystkich korzyści geosiatki komórkowej, bowiem jest to rozwiązanie niezwykle …

  Jak powstaje geosiatka komórkowa? Read More »

 • Co to są tworzywa biodegradowalne i czy warto z nich korzystać?
  Tworzywa biodegradowalne zyskują na popularności jako potencjalne rozwiązanie problemów związanych z gospodarowaniem odpadami. Jednak czy stanowią one jedyny kierunek zrównoważonego rozwoju? Badania przeprowadzone przez fundację WWF (Word Wide Fund For Nature) wykazują, że w ciągu ostatnich 65 lat produkcja plastiku wzrosła z 2 milionów do aż 348 milionów ton. Tymczasem systemy recyklingu po prostu… nie nadążają.  …

  Co to są tworzywa biodegradowalne i czy warto z nich korzystać? Read More »

 • Wady i zalety tworzyw sztucznych
  Tworzywa sztuczne są wszechobecne w naszym codziennym życiu, a dynamiczny wzrost produkcji materiałów wykonanych z polimerów obserwujemy od początków lat 50. ubiegłego wieku. Dzisiaj wiele osób wręcz nie wyobraża sobie życia bez wszechobecnego plastiku. Uniwersalność i relatywnie niski koszt produkcji to cechy, które sprawiły, że tworzywa sztuczne stały się wręcz niezastąpione w wielu aspektach naszej …

  Wady i zalety tworzyw sztucznych Read More »

 • Jak Geo Globe Polska podchodzi do termoformowania próżniowego?
  Gdy inni mówią o ekologii, wysokiej jakości i kompetencjach – my działamy. I mamy na to dowody od zadowolonych klientów, jak i certyfikaty niezależnych instytucji. Dlatego możemy stać się Twoim solidnym partnerem w biznesie. Rzetelny partner to wsparcie Twojego projektu Cenimy sobie zaufanie naszych klientów. Wiemy, że od naszego podejścia wiele zależy, nierzadko powodzenie całego …

  Jak Geo Globe Polska podchodzi do termoformowania próżniowego? Read More »

pl_PLPolish
Scroll to Top